Учнівське САМОВРЯДУВАННЯ (СПІВПІВУПРАВЛІННЯ) - невід'ємна частина громадського самоврядування, що забезпечує захист прав і інтересів учнів, й їхню участь в управлінні загальноосвітнім навчальним закладом.

/Files/images/samovryaduvannya/P91 ред.JPG

ПОЛОЖЕННЯ про органи учнівського самоврядування
Летківської СЗШ І-ІІІ ступенів

ВСТУП

В умовах нашого суспільства школа покликана забезпечувати міцний зв’язок вивчення основ наук з практикою життя, формувати в учнів широкий кругозір, морально готувати їх до праці, свідомого вибору професії, розвивати громадську активність, організаторські здібності, готувати до свідомої активної участі в суспільному житті держави, до самостійної адаптації в умовах швидких змін суспільного життя.
Одним з важливих засобів і методів розв’язання цих завдань є учнівське самоврядування,яке, забезпечуючи участь всіх школярів в управлінні справами колективу свого класу та школи, стає моделлю елементів дорослого громадянського життя і формою усвідомлення подальшої активної життєвої позиції.
Дане Положення, яке побудоване на основі демократичних цінностей, визначає систему, засади організації та діяльності, , правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб учнівського самоврядування Летківської СЗШ І-ІІІ ступенів.

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

Стаття1. ОСНОВНІ ТЕРМІНИ, ВИКОРИСТАНІ В ПОЛОЖЕННІ

Основні терміни, використані в даному Положенні мають таке значення:
Учнівські об’єднання – учні класів об’єднані за віковими особливостями та інтересами.
Конференція шкільного активу – зібрання всіх школярів-активістів учнівських об’єднань для вирішення питань шкільного життя; форма прийняття рішень з питань, що належать до відома учнівського самоврядування шляхом прямого голосування.
Представницький орган учнівського співуправління виборчий орган (парламент), який складається з учнів-активістів і відповідно до Положення наділяється правом представляти інтереси учнів класів за учнівськими об’єднаннями, приймати від їх імені рішення.
Учнівський парламент – орган учнівського самоврядування, що представляє спільні інтереси учнівських об’єднань.
Загальний склад парламенту – кількісний склад членів парламенту відповідно до Положення.
Виконавчі органи парламенту – органи (рада лідерів, колегіум), які відповідно до Положення створюються учнівськими колективами для здійснення виконавчих функцій і повноважень учнівського самоврядування у межах, визначених Положенням.

Кiлькiсть переглядiв: 367

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.