ПРИЙОМ ДІТЕЙ ДО 1 КЛАСУ 2024/2025 навчального року

З 30 квітня по 31 травня 2024 року - дати прийому пакету документів для зарахування дітей до 1 класу (відповідно до рішення виконкому Тростянецької селищної ради від 15.02.2024 №47)

Батьки майбутніх першокласників реєструють вступ до закладу в автоматизованому електронному вигляді за посиланням wym-1713356127184

/Files/images/metodichna_robota_skrinshoti/реєстрація в 1 клас.png

Нормативні документи щодо
ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО 1 КЛАСУ 2024/2025 навчального року

  • Конституція України
    Стаття 53.Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступністьі безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

  • Закон України "Про освіту"

Стаття 12.Повна загальна середня освіта
п.4.Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за якимзакріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

  • Закон України "Про повну загальну середню освіту"

Розділ ІІ Доступність повної загальної середньої освіти
Статті 6,7,8,9
визначають право на здобуття повної загальної середньої освіти, заборону дискримінації у сфері загальної середньої освіти, забезпечення територіальної доступності та забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної освіти.

  • ПОРЯДОК зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти
    /ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України16.04.2018 № 367/

Документ визначає механізми зарахування дітей до закладів освіти для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти, а також переведення учнів з одного закладу освіти до іншого або їх відрахування зі шкіл.
Затверджений порядок визначає, що заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, має подаватися до 31 травня. Впродовж 1-15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються, що не виключає права батьків подавати заяви після 15 червня на вільні місця.Присутність дитини під час подання заяви або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування. Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у перших класах, не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей.
Як виглядає процедура вступу до закладу:
Подати документи для зарахування до закладу освіти потрібно до 31 травня 2024року. Один з батьків має подати такі документи (і пред’явити оригінал):
заяву визначеного зразка;

- паспорт або інший документ ,що посвідчує особу заявника;
- оригінал та копію свідоцтва про народження дитини;
- оригінал медичної довідки №086-1/о;

- карта профілактичних щеплень за формою №063/о ;
- копію або оригінал висновку ІРЦ або ПЧПК (за наявності);
- документ, що підтверджує місце проживання дитини ;

- копії документів ,що підтверджують право на пільги з пред"явленням оригіналів;
Заборонено вимагати присутність дитини та інші документи, не вказані у переліку.

Повний текст Порядку зарахування, відрахування та переведення у розділі "Правила прийому до закладу освіти"

У 2024 році МОН України рекомендує: батьки, чиї діти мають вперше піти до школи цього року, мусять подати електронну заяву до обраного ними закладу до 31 травня.
Ми живемо у сільській місцевості, тому в умовах військового стану на території, де не ведуться бойові дії, батьки в індивідуальному порядку можуть подати оригінали та копії документів.

Освітній обмудсмен Сергій Горбачов нагадав основні правила щодо зарахування дітей до 1 класу. Інформація про це на сайті омбудсмена wym-1652360395536 "Що мають знати батьки про процедуру зарахування в перший клас"

В Летківському ліцеї відсутні вільні місця для зарахування дітей до 1 класу 2024/2025н.р.

Наказом по ліцею від 31.05.2024 № 3-у "Про зарахування до 1 класу" з 01 вересня 2024 року буде зараховано 24 учні.

Кiлькiсть переглядiв: 833

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.