/Files/images/2022-2023/316309482_581341237131519_5935629766253551030_n.jpg

ВИТЯГ із Закону України «Про освіту» (2017)

Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

1. Заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію. Доступ до такої інформації осіб з порушенням зору може забезпечуватися в різних формах та з урахуванням можливостей закладу освіти.

2. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності— на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів:· статут закладу освіти;· ліцензії на провадження освітньої діяльності;· сертифікати про акредитацію освітніх програм, сертифікат про інституційну акредитацію закладу вищої освіти;· структура та органи управління закладу освіти;· кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;· освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;· територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником (для закладів дошкільної та загальної середньої освіти);· ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти;· мова (мови) освітнього процесу;· наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);· матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами);· напрями наукової та/або мистецької діяльності (для закладів вищої освіти);· наявність гуртожитків та вільних місць у них, розмір плати за проживання;· результати моніторингу якості освіти;· річний звіт про діяльність закладу освіти;· правила прийому до закладу освіти;· умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами;· розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти;· перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;· інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства.

3. Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

4. Інформація та документи, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.

5. Перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення закладами освіти, може визначатися спеціальними законами.

Кiлькiсть переглядiв: 1606

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.