«Я так люблю каштани біля школи, я так люблю їх цвіту білизну!
Мені здається, що в житті ніколи красу оту, мабуть, я не збагну…»

Інна Баламут ( випускниця школи)

/Files/images/01092019/каштани.JPG /Files/images/IMG_20181011_174331.jpg

весна 2009р / осінь 2020р

«Історія моєї Школи»

У жовтні 1973року два села Летківка і Северинівка святкували гарну подію. Зійшлися всі жителі. На подвір’ї та вулиці ніде яблуку було впасти. Ще б пак! На межі двох сіл відкривала двері для 455 учнів нова будівля - двохповерхова школа. А до цього часу у кожного села була своя школа, і у кожному лише восьмирічна. Тому із Летківки класи «А» вишикувались по одну сторону подвір я, а з Сереринівки класи «Б» - по другу сторону. А ключ від нової будівничі школи вручили першокласникам, щоб гарно вчились і примножували славу вже нової середньої школи. Нову середню школу назвали Летківською, бо органом управління була і є на два села Летківська сільська рада.

/Files/images/star_foto/img025.jpg

«Школа, освіта! Які короткі слова, але зміст їх дуже глибокий… » Такими словами розпочинається альбом, який багато років зберігається в нашій Летківській школі. Це альбом, в якому записано що, колись давно....

З історії Летківської школи

У 1882 році у селі Летківка була вперше відкрита церковно – приходська школа, яка була розміщена в звичайній селянській хаті. А вже в 1897 році на кошти самих жителів села, які зібрали 1300 крб., був збудований будинок школи на одну класну кімнату і квартиру вчителя. Земство виділило на це будівництво лише 400 крб. Школу відвідували діти багатих батьків – куркулів, а решта дітей росли неписьменними. З 1910 року в церковно – приходській школі села Летківки працювало 2 вчителі. В цей час було 4 класи, які навчались в одній класній кімнаті. Парти, за якими сиділи учні, були не пристосовані до віку дітей. За однією партою вміщалося 6 учнів. Випускники 4 класу екзамени здавали в Капустянах. Екзамени здавали з таких предметів: російська мова та арифметика.
З 1939 року до початку Великої Вітчизняної війни у червні 1941року, директором школи працював Швець Микита Денисович . Школа в цей час була семерічною, багатокомплектною. Матеріальна база школи значно зросла. Школа займала 5 шкільних приміщень. Навчанням були охоплені всі діти шкільного віку.
В період Великої Вітчизняної війни навчання проводилось не регулярно. Учнів було спочатку багато, але вони переконались, що навчання в той час належної користі їм не давало. Кожен урок був насичений релігією. Тому школярі почали не відвідувати уроки.
На початок 1944 року учнів у школі зменшилося вдвоє.
На початку 1945 - 46 н. р., в зв’язку з недостачею кількості дітей шкільного віку, для 5 -6 класів семирічну школу було закрито і переведено в початкову.
В 1949 році було відкрито 5 клас. Матеріальна база школи почала зростати. Школа мала 5 гектарів орної землі, яку обробляли самі учні з учителями. У школі були організовані гарячі сніданки. Контингент учнів складався з учнів шкільного віку та переростків. Перший випуск семирічної школи відбувся у 1953 році.
В школі було добре організоване трудове навчання і виховання учнів. Учні дуже гарно працювали на шкільних навчально – дослідних ділянках і вирощували кожного року високі врожаї. Це дало можливість створити школі власний фонд коштів для допомоги дітяс-сиротам, з багатодітних сімей, дітям-війни та поліпшувати матеріальну базу школи. Куплено для школи 2 швейних машинки, мікроскоп, акордеон, фотоапарат та телевізор. В школі навчалося 256 учнів.
1968 – 1969 н.р. в школі навчалось 237 учнів.
До 1973 року Летківська школа була восьмирічною.

/Files/images/letkvka_star_foto/1954 6-А Летківка.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/1962р випуск 8 клас.jpg

/Files/images/letkvka_star_foto/1962р травень 8 клас.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/1963р.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/1965р 8 клас.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/IMG_0003.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/IMG.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/Копия IMG_0001.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/Копия IMG_0002.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/Копия IMG.jpg/Files/images/letkvka_star_foto/перше вересня1967р педколектив.jpg
1 вересня 1967 року Педагогічний колектив Летківської восьмирічної школи

З історії Северинівської школи

У 1863році була заснована Северинівська церковноприходська однокласна школа,яка розміщалась поблизу церкви і збудована на кошти селянської общини. Навчання було необов’язковим. Вчились переважно діти заможних селян, а їх було дуже мало. Навчання в такій школі було найелементарнішим: школярів навчали читати, писати, рахувати. Особлива увага приділялась законові Божому, проповідям покори властям і церкві. Не було стабільності ні в програмах, ні в підручниках, ні в навчальному плані. Навчались діти тільки зимою. В школі панували тілесні покарання учнів. Першим священиком і учителем даної школи був Федір Пантелеймонович Базелевич, що відзначався особливою суворістю і жорстокістю по відношенню до дітей та батьків.
В 1925 році вчителями Северинівської початкової школи були призначені Гуков Володимир Гаврилович, Гукова Зінаїда Гаврилівна, Щедріна Дора Яківна. Школа і вчителі утримувались на кошти села. Звичайно, матеріальна база школи не могла бути задовільною. Школа в цей час мала лише один глобус та стареньку карту, діти сиділи за тими ж довгими лавками.
В 1929 році завідував школою Мельник Опанас Іванович. Хоч школа вже була чотирикласною, але класи не мали повного контингенту дітей. Один учитель працював з двома класами. Починаючи з 1930 року в селі Северинівці вже повністю працювала чотирикласна початкова школа. Багато зусиль для її зростання приклало подружжя учителів Гаврилюк Юхим Юхимович з дружиною Лідією Василівною.
В селі добре працювала хата – читальня, де систематично силами сільської молоді ставили п’єси Т.Г. Шевченка. Контингент учнів в школі збільшився. Їх було вже понад 100. В 1934 – 35 н.р. лавки вже були замінені довгими партами, за якими могли сидіти 10 -12 учнів. Підручниками та зошитами діти теж були уже забезпечені набагато краще.

Зловісний напад німецько – фашистських військ на Радянський Союз тимчасово перервав розвиток народної освіти. Влітку 1941 року на територію с. Северинівки прийшли окупанти ( румини ). З перших днів свого «хазяйнування » вони вороже поставились до школи, навчання. Всі навчальні посібники, унаочнення, портрети зразу ж спалили. Школа перестала бути другою домівкою не тільки для дітвори, далеко обходили її і дорослі.
В березні 1944 року с. Северинівка було звільнене від фашистських окупантів. Після перемоги розгорнувся всенародний рух за відбудову і подальший розвиток радянської школи. Педагогічний колектив узявся за укомплектування учнівських класів. Було набрано 206 учнів – 6 класів комплектів. В школі зовсім не було меблів та навчальних приладь. Учні писали на клаптиках паперу. За підручник в класі служила тільки дошка. В класах було холодно.
В 1948 – 50 роках прибували нові вчителі. В школі було налагоджено роботу учнівської та піонерської організації. Крім навчальної роботи, учні займались суспільно корисною роботою: вирощували кролів, курчат.
В 1950 році Українська РСР повністю відновила довоєнну мережу загальноосвітніх шкіл і в основному здійснила загальне семирічне навчання.
В 1961 році 4 клас закінчили 26 учнів, з них 5 на відмінно. В 1961 року школу реорганізовано у восьмирічну. Першим директором її був Повидало Семен Федотович. В 1961–62 н.р. школа мала лише два старших класи: п’ятий і шостий. В 1964–65 н.р. школа мала добре обладнаний хіміко – біологічний кабінет та фізичний. Зросла в школі піонерська організація. В її рядах налічувалося 126 піонерів. В 1962 – 63 н.р. було створено комсомольську організацію. Перший випуск учнів восьмирічної школи відбувся 1963 році. Школу закінчили вісімнадцять учнів.
Северинівська восьмирічна школа існувала до 1973 року.

/Files/images/1934-1935н.ручні 1 класу.jpg/Files/images/star_foto/1936р випускники — копия.jpg
Учні 1 класу 1934-1935 навчального року Випускники 1936 року


/Files/images/учні на першотравневій демонстрації.jpg


/Files/images/любов Тимофіївна Гора - завуч урок в 5 класі.jpg/Files/images/1963р перший випуск 8 класу.jpg

З історії Летківської середньої школи

Історія Летківської середньої школи розпочинається у жовтні 1973року. Директором новобудови було призначено Повидала Семена федотовича. Заступником директора з навчальної роботи стала Сандуляк Лідія Афанасівна, організатором позакласної роботи - Бабій Олена Яківна.
В школі навчалось 475 учнів. Всі класи з 1-го по 9-ий були паралельними. Перший випуск 10 класу відбувся у 1975 році.

У школі була створена піонерська організація, що носила ім`я Зої Космодем'янської, та комсомольська організація.старшою піонервожатою була призначена Редько Олена Василівна.

Летківська школа друга за кількістю учнів сільська школа в районі.

З вересня 1994 року по грудень 2003р у школі видавалась щомісячна газета для батьків «Шкільні новини"

/Files/images/star_foto/img016.jpg

З 1 вересня 1994 року по вересень 2015 року навчальний процес школи було організовано за заліково – семестровою система навчання. В основі технології: уроки – пари по 40 хв, блочне вивчення предметів по семестрах, ДІЗи (додаткові індивідуальні заняття) та додаткові канікули. Технологія заліково – семестрового навчання - лауреат конкурсу інноваційних технологій 1994 р., проведеного Інститутом системних досліджень МОН України.
В зв`язку із запровадженням для учнів 11 класів ДПА у формі ЗНО школа перейшла на режим роботи та структуру навчального року загальноосвітніх шкіл України.

1 вересня 1993 року у школі фукціонує виховна система «Через діяльність – до самовиховання», в основі якої діяльнісний підхід та програма життєдіяльності і спілкування учнівських обєднань школи « Шкільний світ».
Управління організацією життєдіяльності і спілкування учнів школи здійснюється органами учнівського співуправління: учнівським парламентом на чолі з лідером школи.

У нас є своя геральдика – ГІМН школи, герб, прапор, ми - як маленька держава, шкільна

За принципом В.О. Сухомлинського «У школі і стіни мають говорити» - в школі створені різноманітні за тематикою та призначення просвітницько – інформаційні центри.

У школі проходить світ дитинства і юності, тут пишуть учні про школу...

/Files/images/IMG_9515.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 2134

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.