Згідно зі статтею 37 Закону України «Про загальну середню освіту"

  • Міністерство «забезпечує підготовку і видання підручників, посібників, методичної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, схвалює їх видання, організовує замовлення через відповідні місцеві органи управління освітою; затверджує типові переліки обов’язкового навчального та іншого обладнання (в тому числі колекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури».

Організаційні заходи щодо забезпечення підручниками і посібниками здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, зокрема відділення організації видання навчальної літератури. Головним завданням відділення є участь в реалізації державної політики щодо забезпечення навчального процесу в усіх типах навчальних закладів України підручниками, навчально-методичними посібниками. З цією метою відділення вивчає запити та прогнозує потребу в навчальній літературі, бере участь у формуванні державного замовлення на видання і доставку підручників до книжкових баз, здійснює контроль за своєчасним надходженням навчальної літератури, організовує поповнення бібліотечних фондів навчальних закладів України.

Порядок забезпечення підручниками та посібниками
здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників.

23 січня 2019 в Кабміні було затверджено новий Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників.
Повний текст документу за посиланням https://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/3037/
У документі прописано, яким чином держава гарантуватиме безоплатне забезпечення не лише паперовими, а й електронними підручниками.
Доступ до електронних підручників учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу.
Що стосується паперових підручників, то відтепер:

  • безоплатно підручниками забезпечуватимуть не лише в школах та закладах профосвіти, а й у закладах фахової передвищої та вищої освіти (коледжі та технікуми).
  • видання підручників і посібників здійснюватиметься кожні 5 років з розрахунку 120% від потреби; а для учнів з особливими освітніми потребами — 160% від їх прогнозованої кількості. Тобто кількість підручників виходитиме зі значним запасом.
  • Потреби в підручниках для українців за кордоном забезпечуватимуться черезрезервний фонд підручників, зокремаз української мови та літератури буде надано до 1000 примірників.

У 2023/2024 навчальному році учні навчаються за підручниками, визначеними листом МОН від 14.08.2023 № 1/12038-23 “Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2023/2024 навчальному році”

Перелік підручників 2023/2024н.р. вміщено в додатку 3 до Освітньої програми закладу.

Кiлькiсть переглядiв: 991

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.