/Files/images/bbloteka_2020/42741293.png

Міжнаро́дний день дитя́чої кни́ги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з1967) 2 квітня— в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

✔️З 1967 року з ініціативи Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги 2 квітня, у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена, святкують Міжнародний день дитячої книги.

✔️Однією з головних ініціаторок проведення свята стала німецька дитяча письменниця Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона запропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена.

✔️З 1956 року премію отримує найкращий автор або авторка дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати й найкращому ілюстратору.

✔️Найпочесніша з трьох премій-нагород — Золота медаль з профілем Андерсена. Її присуджують найвизначнішим майстрам у галузі дитячої книги і вручають на конгресі Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги.

✔️У 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а в 1979 році до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».

З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга – перші вчителі дитини.

Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

Кiлькiсть переглядiв: 1236

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.