ЧИТАЙТЕ Й БУДЬТЕ СУЧАСНИМИ!

/Files/images/bbloteka_2020/2.png

Ми живемо в чудову інформаційну добу. Довкола нас так багато різних технологій та інформації, що ми можемо постійно й цікаво навчатися! Не лише в школі, а щоденно, щохвилини – скрізь, де б ми не були. Отже, давайте ознайомимося із сучасними технологіями й прийомами освітньої діяльності, які популярні в Європі, США, й Азії. Вони допоможуть кожному дібрати власні ключі до світу художньої літератури. Але не забувайте, що без читання книжок жодні технології та прийоми не працюють!

NONLINEAR KNOWLEDGE

Нелінійне знання – спосіб об’ємного сприйняття інформації, здатність рухатися в навчанні різними шляхами, усвідомлювати зв’язок між різними смислами й інформаційними потоками.

SYSTEM THINKING

Системне мислення – здатність розуміти логіку розвитку предмета або явища, їхні причини й наслідки, уміння прокласти ефективну траєкторію навчання, передбачити результат, зробити висновки.

CRITICAL THINKING

Критичне мислення- ухвалення обміркованих і незалежних рішень, пошук аргументів, обгрунтування позиції, самостійність у процесі пізнання, усвідомленість і самовдосконалення.

ASSOCIATIONS

Асоціації- уміння встановити смислові зв’язки між об’єктами, явищами, подіями. Один із популярних видів освітньої діяльності-«асоціативне гроно» або «асоціативний кущ» (добір до опорного поняття слів за асоціативними зв’язками).

SKRAPBOOKING

Скрапбукінг- виготовлення й оформлення декоративного фотоальбому. Кожен аркуш такого альбому є закінченою думкою, вираженою фотоколажем. Матеріали для оформлення скрапбукінгу: світлини, вирізки з газет і журналів, малюнки, записи тощо.

CROSSENS

Кроссенс – це сучасна гра, прийом візуалізації навчального матеріалу, створений на основі «перетину значень». Зазвичай кроссенс подають як таблицю з дев’яти(або більше) малюнків, учасникам гри потрібно знайти й пояснити асоціативні зв’язки між сусідніми малюнками.

BOOKLET

Буклет – кольорове друковане видання, складене з декількох сторінок.

BOOKTRAILER

Буктрейлер – короткий відеоролик, який презентує книжку, ілюструє найяскравіші моменти літературного твору, поєднує рекламу, літературу, кіно, музику, візуальне мистецтво, інтернет-технології.

INFOGRAPHIC

Інфографіка – графічний спосіб подання та осмислення інформації.

COLLAGE

Колаж – прийом, у якому поєднуються різноманітні елементи, зазвичай візуальні. У сучасну добу користувачі Інтернету створюють колажі на будь-які теми, зокрема літературні.

MOTIVATION CARD

Мотиватор, мотиваційна картка – спеціальний малюнок або світлина (чи їх набір), під якими розміщують влучний коментар-висловлення – заклик, спонукання до чогось. Мотиватори налаштовують на позитивний спосіб мислення, надихають на пізнання себе та світу.

TAG

Тег – ключове слово (словосполучення) , «мітка», що використовується в мікроблогах і соцмережах, сприяючи пошуку повідомлень на певну тему. Поле тегів, хмара тегів, коло тегів і т.п. – вид освітньої діяльності, який дає можливість глибше розкрити зміст явища, поняття або твору за допомогою концентрування ключових слів.

DOODLE

Дудл - тематичний малюнок, своєрідна листівка з нагоди знаменних- подій (зокрема, літературних), яку розміщують на головній сторінці інформаційної мережі ( наприклад, у Google).

POSTER

Постер – яскравий, художньо оформлений плакат (чи афіша), який містить візуальну ідею або образ. Постери можна малювати чи створювати за допомогою цифрових технологій та розміщувати в соцмережах.

PRESENTAITION

Презентація – спосіб демонстрації інформації перед аудиторією за допомогою зображень-слайдів на певну тему з коментарями, схемами, таблицями тощо.

STORYTELLING

Сторітелінг – майстерність розповіді, прояв комунікативної компетентності, ефективний спосіб набуття інформації, її творчого сприйняття, оброблення та самовираження.

PORTFOLIO

Портфоліо – основна та структурована інформація про людину. Можна зібрати портфоліо літературного героя, представивши його в різних аспектах ( походження, виховання, спосіб життя, риси характеру, оцінка іншими персонажами тощо).

/Files/images/bbloteka_2020/1.png

ЧИТАЙТЕ НАЙКРАЩІ КНИЖКИ СВІТУ
Й БУДЬТЕ СУЧАСНИМИ, ВДУМЛИВИМИ ТА ТВОРЧИМИ!

Кiлькiсть переглядiв: 889

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.