БАТЬКАМ НА ЗАМІТКУ

Шановні батьки! Ця сторінка для Вас!

Чому дітям необхідно читати?

1. Завдяки читанню розвивається мова дитини і збільшується його словниковий запас. Книга вчить маленьку людиниу виражати свої думки і розуміти сказане іншими людьми.

2. Читання розвиває мислення. З книг дитина вчиться абстрактним поняттям і розширює горизонти свого світу. Книга пояснює йому життя і допомагає побачити зв'язок одного явища з іншим.

3. Робота з книгою стимулює творчу уяву, дозволяє працювати фантазії і вчить дітей мислити образами.

4. Читання розвиває пізнавальні інтереси і розширює кругозір. З книг та періодики дитина дізнається про інші країни і інший образ життя, про природу, техніку, історію та про все, що її цікавить.

5. Книги допомагають дитині пізнати самого себе. Для почуття власної гідності дуже важливо знати, що інші люди думають, відчувають і реагують так само, як вона.

6. Книги допомагають дітям зрозуміти інших. Читаючи книги, написані письменниками інших культур та інших епох, і бачачи, що їхні думки й почуття схожі на наші, діти краще розуміють їх і позбавляються від забобонів.

7. Хорошу дитячу книжку можна читати дитині вголос. Процес спільного читання сприяє духовному спілкуванню батьків і дітей, встановленню взаєморозуміння, близькості, довірливості. Книга об'єднує покоління.

8. Книги - помічники батьків у вирішенні виховних завдань. Вони вчать дітей етиці, змушують міркувати про добро і зло, розвивають здатність до співпереживання, допомагають навчитися входити в положення інших людей.

9. Книги додають сили і натхнення. Вони захоплюють і розважають. Вони змушують дітей і дорослих сміятися і плакати. Вони скорочують самотність, приносять розраду і вказують вихід із скрутного становища.

10. Читання - найдоступніше і корисне для інтелектуального і емоційно-психічного розвитку дитини заняття. Книгу можна брати з собою куди завгодно. Її можна безкоштовно взяти в бібліотеці, і їй не потрібна електромережа.

Пропонуйте читати дітям вголос!
Наукові дослідження підтверджують, що читання вголос:

• Допомагає встановити контакт між дітьми і дорослими;
• Забезпечує необхідний емоційний розвиток;
• Збагачує словниковий запас, розвиває пам'ять та уяву;
• Вчить думати і концентрує увагу;
• Сприяє розвитку самоповаги;
• Розширює знання;• Полегшує процес навчання, покращує успішність у школі;
• Допомагає вихованню моральних цінностей;
• Відволікає від довгого сидіння біля телевізора або за комп'ютером;
• Нейтралізує негативний вплив масової культури;
• Націлює на отримання нових знань.
Пам'ятайте! Читання вголос молодшим школярам стимулює їх розумовий розвиток, сприяє пізнання світу і себе. Любов до читання не буває вродженою. Долучіть дитину до цієї любові, читаючи їй щодня не менше 20 хвилин! Читання завжди повинно асоціюватися тільки з радістю, а не з нудьгою, і тим більше, не з примусом. Не можна карати дітей читанням!

РАДИМО ПРОЧИТАТИ за посиланнями на /Files/images/osvtn_seredovische/Без названия.png

#ЖивіПисьменники:
7 секретів читання з дітьми від письменниці Галини Ткачук

wym-1580897494407

Як виглядає мозок дитини під час читання книги та гри на планшеті
wym-1580899730817

25 способів «підсадити» дітей на книжки
wym-1580900300879

Як заохотити дітей до читання
wym-1580900946700

Кiлькiсть переглядiв: 502

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.